ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل

Aluminium Composite Panel

ورق کامپوزیت یک پنل ساندویچی ساخته شده از 4 لایه مختلف میباشد که هریک از لایه های آن از مواد مختلفی ساخته شده اند و هر کدام از موادی که در این لایه ها به کارر رفته است نقش خاص و جداگانه ای را در ویژگی های ورق کامپوزیت آلومینیوم پنل بر عهده دارند .

برای خرید این نوع ورق های آلومینیومی میتوانید با شماره 09124051174 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین خبره ما شما را در خریدی به صرفه و آسان راهنمایی کنند!!!

این نوع ورق ها هیچ محدودیتی در طراحی ، اجرا و ساخت و ساز ندارند . با پیشرفت صنعت ساخت و ساز و ساختن ساختمان هایی با ارتفاع زیاد دیگر مصالح قدیمی و سنتی برای ساخت این چنین ساختمان هایی به کار نمی آمد . ورق کامپوزیت آلومینیوم به دلیل سبکی و ویژگی های منحصر به فرد خود به یکی از بهترین مصالح ساخت و ساز ، نمای ساختمان و دیزاین داخلی تبدیل شد ، امروزه جزو پرفروش ترین متریال ها برای نمای ساختمان و دیزاین داخلی در بازار محسوب میشود.

ورق کامپوزیت آلومینیوم پنل

لیست قیمت ورق کامپوزیت آلکونایس

Aluconice Composite sheet price list

نوع و رنگ ورق کد رنگ قیمت هر مترمربع
ورق کامپوزیت سفید هایگلاس تابلویی High Gloss White 305 370/000
ورق کامپوزیت سفید هایگلاس اکونومی High Gloss White 305 495/000
ورق کامپوزیت سفید شیری تابلویی Milk White 308 370/000
ورق کامپوزیت سفید شیری اکونومی Milk White 308 495/000
ورق کامپوزیت مشکی براق تابلویی High Gloss Black 323 370/000
ورق کامپوزیت مشکی براق اکونومی High Gloss Black 323 495/000
ورق کامپوزیت مشکی مات تابلویی Solid Black 222 370/000
ورق کامپوزیت مشکی مات اکونومی Solid Black 222 495/000
ورق کامپوزیت نقره ای تابلویی Metallic Silver 203 370/000
نوع و رنگ ورق کد رنگ قیمت هر مترمربع
ورق کامپوزیت نقره ای اکونومی Metallic Silver 203 495/000
ورق کامپوزیت نوک مدادی تابلویی Metallic Grey 150 370/000
ورق کامپوزیت نوک مدادی اکونومی Metallic Grey 150 495/000
ورق کامپوزیت قرمز اکونومی High Gloss Red 367 495/000
ورق کامپوزیت طلایی آینه ای Gold Mirror 403 650/000
ورق کامپوزیت متالیک گلد اکونومی Metallic Gold 172 500/000
ورق کامپوزیت آبی ایرانخودرویی High Gloss Blue 319 495/000
ورق کامپوزیت نارنجی اکونومی High Gloss Orange 911 495/000
ورق کامپوزیت زرد اکونومی High Gloss Yellow 888 495/000
اطلاعات تماس قیمت ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت آلکونایس

Aluconice Composite Panel

به طور کلی ورق کامپوزیت از 3 لایه اصلی تشکیل شده است ، یک لایه هسته درونی و دو لایه پوشش داده شده در پشت و جلو آن میباشند. دو لایه رویین و زیرین ورق کامپوزیت آلکونایس مانند دیگر ورق ها از جنس آلیاژ آلومینیوم میباشند که قطر و ضخامت آنها 2 الی 4 میل میباشد و همینطور لایه هسته درونی ورق کامپوزیت آلکونایس از مواد نفتی و پلیمری مانند فوم پلی اتیلن که قابل بازیافت میباشد ، به قطر 2 الی 4 میل تشکیل شده است.

لایه بیرونی آلومینیومی از یک رویه آستر اپوکسی و یک لایه PVDF (جهت ثابت ماندن رنگ ورق کامپوزیت ) تشکیل شده و بر روی آن یک لایه فیلم محافظت شونده کشیده میشود تا در مقابل ضربه ها و خط و خش هایی که بر روی آن ایجاد میشود از آن محافظت کند.

عرض ورق کامپوزیت

ابعاد ورق کامپوزیت پنل آلکونایس

Aluconice Composite Panel Dimensions

در تمامی شرکت ها و کارخانه های ساخت و تولید ورق کامپوزیت ، این ورق در ابعاد و اندازه های مشخص تولید میشود . تنها ضخامت آلومینیوم استفاده شده(کویل بک و کویل رو) در برندهای مختلف ورق کامپوزیت متفاوت است. ابعاد و اندازه های ورق کامپوزیت آلکونایس به صورت زیر میباشد :

طول ورق کامپوزیت : 3 متر و 20 سانتیمتر

عرض ورق کامپوزیت : 1 متر و 25 سانتیمتر

ابعاد ورق کامپوزیت : 4 متر مربع 

ضخامت ورق کامپوزیت : 4 میلیمتر 

ضخامت آلومینیوم : (0.5-0.05) میلیمتر

ارتفاع ورق کامپوزیت

ابعاد ورق کامپوزیت پنل آلکونایس

Aluconice Composite Panel Dimensions

در تمامی شرکت ها و کارخانه های ساخت و تولید ورق کامپوزیت ، این ورق در ابعاد و اندازه های مشخص تولید میشود . تنها ضخامت آلومینیوم استفاده شده(کویل بک و کویل رو) در برندهای مختلف ورق کامپوزیت متفاوت است. ابعاد و اندازه های ورق کامپوزیت آلکونایس به صورت زیر میباشد :

طول ورق کامپوزیت : 3 متر و 20 سانتیمتر

عرض ورق کامپوزیت : 1 متر و 25 سانتیمتر

ابعاد ورق کامپوزیت : 4 متر مربع 

ضخامت ورق کامپوزیت : 4 میلیمتر 

ضخامت آلومینیوم : (0.5-0.05) میلیمتر

ارتفاع ورق کامپوزیت
عرض ورق کامپوزیت

کاربرد و مزایای ورق کامپوزیت

Composite Panel Advantages

پنل های کامپوزیت با توجه به نوع ساختار و مواد به کار رفته در آنها از مزیت های بسیاری از جمله سبکی ، انعطاف پذیری بالا ، مقاومت در باربر نور خورشید ، استحکام ضد آب بودن و... برخوردار میباشد. همین امر ثبب شده است که ورق های کامپوزیت آلومینیوم طرفداران زیادی در صنایع ساخت و ساز مختلف داشته باشد و همینطور در صنایع دیگر نیز به کار گرفته شود.

همانطور که در بالا گفته شد کامپوزیت پنل ها از مزایای بسیاری برخوردار میباشند در نتیجه این نوع ورق های آلومینیومی کاربرد های بسیاری نیز دارند برای مثال در صنایع : 

نمای ساختمان ها و سازه ها 

صنعت تابلوسازی 

دکوراسیون و دیزاین داخلی اماکن 

نمای داخلی منازل 

صنایع جانبی مانند صنایع دریایی و یخچالسازی 

به کار برده میشود.

انواع ورق کامپوزیت آلکونایس

Type of Aluconice Composite Panel

ورق های کامپوزیت آلکونایس در انواع مختلف با خط تولید منحصر به فرد و مدرن تولید میشوند و همین امر باعث شده تا ورق های کامپوزیت آلکونایس از کیفیت و تنوع بسیاری برخوردار باشند . انواع ورق کامپوزیت آلکونایس شامل ورق های اکونومی ، ورق های تابلویی و ورق های مدیوم میباشند که تفاوت این ورق ها در نوع کارکرد و ضخامت آلومینیوم لایه ی بیرونی آنها میباشد. که در ادامه توضیح مختصری از آنها را به شما ارائه میدهیم.

ورق های اکونومی

ورق کامپوزیت اکونومی جزو ارزان قیمت ترین ورق های کامپوزیت پنل برای نمای ساختمان میباشند . این نوع ورق ها اغلب در ساخت و طراحی نمای ساختمان به کار میروند و معمولاً در پروژه هایی که کارفرما یا پیمانکار قصد در صرفه جویی هزینه ها دارد خواهان بیشتری نسبت به ورق های دیگر دارد . ضخامت آلومینیوم لایه بیرونی این ورق ها 0/2 میباشد ، کاملا قابل شیار خوردن و خم خوردن است . همینطور از انعطاف پذیری بالا و استحکام بالایی برخوردار میباشد.

ورق اکونومی

ورق های مدیوم

ورق های مدیوم جزو بهترین و ضخیم ترین ورق های کامپوزیت آلومینیومی برای نمای ساختمان طراحی و دیزاین داخلی دکوراسیون و... میباشند . ضخامت آلومینیوم لایه بیرونی این نوع ورق ها 0/25 میباشد . این ورق ها از قیمت بالایی نسبت به ورق های اکونومی و تابلویی برخوردار میباشند و همینطور از کیفیت و استحکام بالاتری نسبت به سایر ورق ها برخوردارند.

ورق مدیوم

ورق های تابلویی

ورق کامپوزیت تابلویی اغلب برای اجرای تابلوهای تبلیغاتی و نحوه نصب اِچ و اِل به کار میروند . زیرا از ضخامت آلومینیوم کمتری نسبت به ورق های اکونومی و مدیوم برخوردارند و قابل خم خوردن نیستن ، ممکن است در حین خم خوردن شکسته شوند و دیگر کارایی نداشته باشند. این نوع ورق ها نسبت به ورق های اکونومی و مدیوم قیمت مناسب تری دارند و کاملاً به صرفه هستند برای پروژه های کوچک تابلوسازی و دکوراسیون داخلی. اما ما در بازرگانی آلکونایس تولیدکننده ورق های کامپوزیت با کیفیت ، ورق های تابلویی ای تولید و ارائه میکنیم که ضخامت آن ها 0/12 میباشد و قابل خم خوردن نیز هستند.

ورق تابلویی

ورق های ضد حریق

ورق کامپوزیت ضدحریق یکی دیگر از انواع ورق های ACP میباشد که همانطور از اسمشان پیداست خاصیت ضدحریق و نسوز دارند که در برابر آتش سوزی مقاوم هستند و همینطور این قابلیت را دارند که سرعت پخش و سرایت آتش به سایر نقاط را کاهش میدهند. این ورق ها از مواد معدنی نسوز مانند (هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منگنز) در لایه هسته درونی خود تشکیل شده اند که خاصیت های بالا را برای این ورق ها به ارمغان میآورند.

ورق ضدحریق

ورق کامپوزیت لانه زنبوری

ورق کامپوزیت لانه زنبوری یکی از بهترین و کمیاب ترین انواع ورق های ACP در بازار میباشد. این ورق ها همانطور که از اسمشان پیداست از ساختاری مانند لانه ی زنبور و از جنس آلومینیوم کامل در لایه هسته درونی خود ساخته شده اند که باعث شده است تا این ورق ها از مزیت های عالی نسبت به سایر ورق های کامپوزیت پنل برخوردار باشند .

از مزیت های این نوع ورق ها میتوان به سبکی وزن آنها و استحکام بالای آنها در نمای ساختمان و سازه هایی با ارتفاع بلند ، اشاره کرد . همچنین این نوع ورق ها از خاصیت نسوز نیز برخوردارند زیرا کاملاً از آلومینیوم ساخته شده اند.

ورق کامپوزیت لانه زنبوری

انواع ورق کامپوزیت بر اساس طرح

Types of composite sheets based on design

در قسمت بالا انواع ورق کامپوزیت بر اساس ضخامت و جنس لایه های تشکیل دهنده آن ها را به شما معرفی کردیم. همانطور که میدانید ورق های ACP از طرح ها و رنگ های مختلفی تشکیل شده اند .حالا نوبت به انواع ورق های ACP بر اساس طرح و پوشش لایه آلومینیومی سطحی آنها ،میرسد.

ورق طرح سنگ

ورق کامپوزیت طرح سنگ ، ظاهری کاملاً مشابه با سنگ های طبیعی ، گرانیت ، تراورتن و... دارند ، که میتوان از آنها به عنوان جایگزین این نوع سنگ ها برای نمای ساختمان ها و سازه ها استفاده کرد. این طرح ورق ها جایگزین بسیار مناسب و اقتصادی ای برای سنگ های طبیعی در نمای ساختمان میباشند ، زیرا هم از لحاظ وزن سبک تر هستند و همینطور از استحکام بالایی در برابر شکنندگی و نور آفتاب برخوردار میباشند.

ورق کامپوزیت طرح سنگ 2
ورق کامپوزیت طرح سنگ 1

ورق طرح چوب

ورق کامپوزیت طرح چوب یکی دیگر از انواع ورق های ACP در پوشش مختلف میباشد. که ظاهری کاملاً مشابه با چوب طبیعی دارند و از مزیت های بسیاری در مقایسه با چوب طبیعی و معمولی برخوردار میباشند. از جمله این مزیت ها ، بالا بودن استحکام ورق کامپوزیت طرح چوب نسبت به چوب طبیعی در برابر شرایط جوی و آب و هوای نامساعد میباشد. همچنین ورق های طرح چوب مانند چوب طبیعی با بارش باران و رطوبت تغییر رنگ و اندازه نمیدهند که همین امر باعث شده است تا جایگزین بسیار مناسبی برای نمای خانه ها و ساختمان ها باشند.

ورق کامپوزیت طرح چوب 2

ورق کامپوزیت با روکش نانو PVDF

ورق کامپوزیت PVDF نوعی دیگر از پوشش های سطحی ورق های ACP میباشد که از تکنولوژی نانو PVDF برای پوشش لایه سطحی آن استفاده میشود. این تکنولوژی باعث شده است تا این ورق از مزیت هایی نظیر ، ضد آلایندگی ، مقاومت بالا در برابر خط و خش و قابلیت کند سوز بودن را دارا باشند.

ورق کامپوزیت PVDF

رنگ بندی ورق های آلکونایس

Aluconice Composite sheets coloring

ورق های آلومینیوم کامپوزیت شرکت آلکونایس مانند سایر شرکت های دیگر در رنگ بندی های متنوع و انواع مختلف در کارخانه تولید شده و به بازار عرضه میشوند. از جمله رنگ های تولید شده و پرفروش شرکت آلکونایس میتوان به ، ورق های سفید ، مشکی ، نوک مدادی ، قرمز ، نقره ای ، طلایی و... اشاره کرد. در زیر عکسی از کالرچارت ورق های آلکونایس را برای شما بارگزاری کرده ایم که میتوانید آن را مشاهده کرده و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همچنین ورق کامپوزیت های شرکت های دیگر در رنگ ها و طرح های مختلف در بازرگانی آلکونایس موجود میباشند. شما میتوانید برای استعلام موجودی ورق شرکت ها دیگر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید یا روی دکمه مقابل کلیک کنید تا به مشاورین ما متصل شوید.

ورق کامپوزیت در نمای ساختمان

Composite sheet in the facade of the building

همانطور که میدانید ورق های کامپوزیت پنل آلومینیومی در ساخت و طراحی نمای ساختمان ها و سازه ها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و عالی ای که دارند طرفداران زیادی پیدا کرده و کاربرد بسیاری دارند. این ورق ها به دلیل عایق بودن سرما و گرما و همینطور نحوه نصب راحتی که دارند پوشش بسیار مناسبی برای نمای ساختمان ها میباشند. 

همچنین این ورق ها نمای بسیار زیبا و مدرنی را بر روی ساختمان ها اعمال میکنند و با نماهای سنگی و آجری قدیمی و همینطور دشوار برای همیشه خداحافظی میکنید. این ورق ها که به عنوان نمای کامپوزیت ساختمان شناخته میشوند در بازرگانی آلکونایس موجود میباشند و شما میتوانید برای سفارش با شماره 09124051174 تماس حاصل فرمایید.

ورق آلومینیوم کامپوزیت چگونه ساخته میشود؟

?How is composite aluminum sheet made

ورق های کامپوزیت در کارخانه های تولید ورق کامپوزیت در شهر های مختلف کشور از جمله همدان ، بندرعباس ، شیراز ، کرمان ، البرز، سلفچگان و مازندران به تولید و پخش به سراسر نمایندگی های فروش ورق های آلومینیوم کامپوزیت میرسند. نحوه تولید ورق کامپوزیت های آلومینیومی در شرکت آلکونایس به صورت اختصاصی و در خط تولید منحصر به فرد انجام میشود. این مواد به دلیل تطبیق پذیری، دوام و ماهیت سبک وزن در صنعت ساخت و ساز استفاده می‌شوند. آنها از دو ورقه آلومینیومی تشکیل شده اند که یک ماده اصلی را که معمولاً از پلی اتیلن یا پلاستیک مشابه ساخته شده است را دربر می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه تولید ورق کامپوزیت مقاله ما را در این باره بخوانید.

ورق کامپوزیت چگونه ساخته میشود؟

نحوه نصب ورق آلومینیوم کامپوزیت

How to install aluminum composite sheet

ورق های آلومینیوم کامپوزیت به دو صورت در نمای ساختمان ها و تابلوهای تبلیغاتی نصب میشوند. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه نصب ورق کامپوزیت مقاله ما را در این باره بخوانید.

اولین روش که به روش فیکس یا ثابت بین تابلوسازان و نماکاران معروف است، به این صورت میباشد که ابتدا ورق های پروژه را برش داده و در اندازه های مطلوب و مورد نظر آماده میکنیم. در مرحله بعدی ، لبه های ورق های آماده شده را خم زده و بر روی کار سوار میکنیم. در آخرین مرحله از این روش نصب ورق های سوار شده بر روی آهن را یک به یک به یکدیگر از طریق خم های خورده شده پیج کرده و متصل میکنیم.

دومین روش که به روش اِچ و اِل معروف است به این صورت است که ورق های مورد نظر را برش داده و آماده میکنیم مانند روش نصب قبل. در ادامه از زوارهای آلومینیومی اِچ ، اِل و موشکی (کنجی) استفاده میکنیم ، آنها را بر روی آهن زیرسازی شده پیچ کرده و در آخر ورق های برش خورده را در این زوار های آلومینیومی در کنار یکدیگر قرار میدهیم.

23 دیدگاه در “ورق کامپوزیت

 1. حسن پور گفت:

  آلکونایس یکی از برند های عالی در بازار❤️

  1. admin گفت:

   نظر لطفتونه جناب

 2. مهدی گفت:

  مرسی از قیمتای رقابتیتون

 3. حسین گفت:

  ارسال سریع عالی بود

  1. admin گفت:

   خواهش میکنیم انجام وظیفست قربان

 4. مهدی گفت:

  قیمتا عالی

  1. admin گفت:

   انجام وظیفست

 5. حسین گفت:

  ارسال به شهرستان هم دارید؟؟

  1. admin گفت:

   سلام بله برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

 6. داوودی گفت:

  با سلام
  قیمت ورق کامپوزیت تابلویی برای تابلو چه قیمت هست
  ؟؟

  1. admin گفت:

   با سلام با توجه به افزایش قیمت متری 320 تومان برای استعلام قیمت میتونید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 7. موسوی گفت:

  لطفا قیمت ورق کامپوزیت ۳دهم آلومکس برای نمای پمپ بنزین را رو متراژ ۳۲۰متر بدهید؟؟

  1. admin گفت:

   سلام برای استعلام قیمت با شماره 09124051174 یا شماره 09100984537 تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند. با تشکر

 8. حسيني گفت:

  ارسال تا بندرعباس هم دارين ؟! هزينش چقدر ميشه

  1. admin گفت:

   سلام بله ، برای ارسال به شهرستان باید با باربری هماهنگ شیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید🙌

 9. araz گفت:

  با سلام در إبعاد مختلف هم ورق كامپوزيت ميتونيد برامون توليد كنيد؟

  1. admin گفت:

   سلام بله در ابعاد مختلف و دلخواه شما ورق های کامپوزیتتون در کارخانه آلکونایس تولید میشود.

 10. جلال جواهری گفت:

  از کیفیت ورق ها راضی بودم راحت شیار خوردن و پوستشون کنده شد. ممنون از بازرگانی آلکونایس❤

  1. admin گفت:

   رضایت شما افتخار ماست جناب ، انجام وظیفست

 11. نجاتی گفت:

  قیمت ها عالی مرسی از سایتتون

  1. admin گفت:

   نظر لطفتونه قربان

 12. فرزاد گفت:

  با سلام از ورق های کامپوزیت شما استفاده کردم و مشتریم راضی بود مرسی از کیفیت رنگ و قیمت خوب ورق هاتون🌹

  1. admin گفت:

   با تشکر باعث افتخار ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *